Strona główna
sobota, 25 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Pawła, Miłosza

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Uchyb wody

Strona główna » Aktualności » Uchyb wody

wielkość tekstu:A | A | A


Jednym z podstawowych  problemów, z którym borykają się Wspólnoty Mieszkaniowe, jest różnica występująca pomiędzy wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wszystkich wodomierzy indywidualnych zamontowanych w mieszkaniach, którą nazywamy „uchybem”. Według ekspertów odchylenia wskazań wodomierzy do 10% są uznawane za zjawisko zupełnie naturalne, mieszczące się w normie i trudne do wyeliminowania.

 

W przypadku wystąpienia awarii instalacji wodnej, przecieków na instalacji wewnętrznej, niesprawnego wodomierza indywidualnego itp., należy niezwłocznie powiadomić Administratora budynku (tel.: 0 32 67 33 665).
Każde tego typu zdarzenie ma wpływ na wysokość „uchybu”.

 

Należy pamiętać, że budynek wielorodzinny, w którym Państwo mieszkają, jest rozliczany tylko i wyłącznie z licznika głównego. Różnice, które wynikną pomiędzy wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wszystkich wodomierzy indywidualnych zamontowanych w mieszkaniach, również zobowiązani są zapłacić Państwo.

czytano: 1132 razy

źródło: pk.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Przedsiębiorstwo Komunalne Ogrodzieniec Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie utrzymania porządku i zieleni, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

dalej
Ilość zdjęć: 91
dalej
Przedsiębiorstwo Komunalne Ogrodzieniec Sp. z o.o.